Senator Pupa | Idę ideowo

Zdzisław Pupa, nowy senator z PiS wygrał ważną dla prezesa Kaczyńskiego batalię na Podkarpaciu. Teraz ma być tu tylko lepiej. W regionie krąży powiedzenie, że wyżej Pupy nie podskoczysz.

Szostkiewicz o ataku chemicznym w Syrii

Pytanie czy te zdjęcia nie są zaaranżowane, aby zmobilizować międzynarodowe poparcie dla opozycji przeciwko Asadowi – mówił w TOK FM Adam Szostkiewicz, komentując zdjęcia mające dokumentować użycie broni chemicznej w Syrii. Wstrząsające fotografie obiegły w środę świat.

Co czeka w Rosji Edwarda Snowdena | Azyl i co dalej?

Oferta pracy w sieci społecznościowej vkontakte, setki listów sympatii od rosyjskich dziewczyn oraz roczny azyl w Rosji – tak się skończył miesięczny pobyt na lotnisku Szeremietiewo dla amerykańskiego analityka, który zdradził sekrety o skali inwigilacji internetu i telefonów przez USA.

Żakowski i Władyka o sondażowym tąpnięciu PO

Donald Tusk ma największy problem z tym, do czego przywiązywał największą wagę w swojej polityce: z ciepłą wodą w kranie. Niby nic strasznego się nie stało, tylko woda kapie – mówił Jacek Żakowski w Poranku TOK FM komentując rekordowy spadek poparcia dla PO.

Kampania antyłupkowa | Komu śmierdzi gaz?

Niebawem w Polsce, a za nią w Europie, zapadną decyzje o przyszłości gazu z łupków. Dla jego przeciwników to ostatni moment, by uratować kontynent przed katastrofą lub zabezpieczyć swoje polityczne i finansowe interesy.

Gloria Artis dla Jerzego Baczyńskiego

Z przyjemnością informujemy, że przy okazji inauguracji jubileuszowych, 10. Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu, Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI został uhonorowany srebrnym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Forum dla Europejczyków jutra

Dyskusje toczone przez internautów na łamach naszej strony są tylko początkiem. Chcemy jeszcze bardziej je rozwinąć i dlatego zorganizowaliśmy Forum Presseurop – cykl debat dotyczących bieżącej polityki europejskiej – kryzysu unijnych instytucji, kryzysu wspólnej waluty i jego konsekwencji oraz obywatelstwa UE, na rok przed eurowyborami.

Mało lewicowa lewica | Lewica w konserwie

To zły czas dla lewicy. Bić się musi nie o władzę, lecz o własne życie. Aby przetrwać, powinna wyciągnąć wyraziste sztandary. Pójść na ideową wojnę. Poprowadzić lewicową krucjatę. Jednak tego nie chce. Bo krucjat się wstydzi.