„Biała Wdowa” stoi za zamachem w Nairobi?

Wśród zamachowców na centrum handlowe Westgate jest podobno biała kobieta. Brytyjskie media twierdzą, że jest nią 29-letnia Samatha Lewthwaite, żona zamachowcy-samobójcy z londyńskiego metra w 2005 r. Ma być kluczową postacią w trwającym od soboty ataku.

Tusk i Merkel: historia równoległa | Merkotusk

Osiem lat Angeli Merkel, sześć Donalda Tuska. W dzisiejszej poróżnionej Europie nie ma wielu szefów rządów, którzy by tak długo i tak blisko ze sobą współpracowali. Teraz Angela Merkel staje przed próbą wyborczą. Jej wynik jest ważny dla Polski i dla Donalda Tuska.

Wielkie pieniądze na wielkie inwestycje

Na półmetku jest realizacja największego w historii Unii Europejskiej programu – Infrastruktura i Środowisko. Kwotą 28,3 mld euro wspiera on ponad 1600 projektów, które mają doprowadzić do poprawy stanu infrastruktury naszego kraju. Zaawansowane są już także prace nad kolejną edycją programu, na lata 2014–20. Do zagospodarowania będzie budżet szacowany dziś…

Nagroda im. Jerzego Zimowskiego przyznana

Instytut Spraw Publicznych przyznał już po raz szósty Nagrodę im. Jerzego Zimowskiego. Nagroda przyznawana jest za działalność na rzecz grup społecznych, które znalazły się w sytuacjach nadzwyczajnych, a w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców.

Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

Jarosław Gowin ogłosił na konferencji prasowej w Sejmie, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej, bo nie zgadza się z obecną polityką PO: – Dalsze pozostanie w PO byłoby sprzeczne z moim sumieniem. Nie zgadzam się na taką politykę. To nie jest program PO.