"New York Times": Przebiegły strateg Kaczyński powraca

Kontrowersyjny były polski premier, a dziś lider ultraprawicowej opozycji Jarosław Kaczyński zyskuje w sondażach na fali zmęczenia Polaków rządami Donalda Tuska. Polska to kolejne obok Węgier państwo w Europie Wschodniej, w którym do głosu dochodzi populizm – pisze na łamach „New York Timesa” paryski korespondent gazety Dan Bilefsky.

Życie bez slimów i mentoli | Mafia da popalić

Francja w interesie własnych rolników przekonała Unię, że ślimak to ryba. Portugalii udało się zaliczyć marchew do owoców. Polska usiłuje uświadomić UE, że planowany zakaz sprzedaży papierosów slim oraz mentolowych odda wspólny rynek we władanie mafii.

Polska państwem wyznaniowym? | Wszechobecny

„W imię Boga wszechmogącego” – zgodnie z propozycją Jarosława Kaczyńskiego tak właśnie powinna zaczynać się konstytucja. To zbędne. Państwo w wielu miejscach funkcjonuje tak, jakby się właśnie w ten sposób rozpoczynała.

Cała Polska pachnie grillem

Udane przyjęcie w plenerze wymaga większych starań niż podejmowanie gości w domu. Nie ma tam bowiem możliwości sięgnięcia po dodatkowe porcje, gdy zabraknie dań, ani sporządzenia czegoś w przypadku wizyty niespodziewanych gości.

Polska tonie w tandecie | Cywilizacja barachła

Polska, chyba wreszcie na poważnie, będzie musiała się wysprzątać. Unia Europejska nie daruje brudu i bałaganiarstwa. Wcześniej czy później nawróci na swoją religię Re: redukcji, reanimacji i reinkarnacji odpadów. Ta religia ma swoich kapłanów, obrzędy i żąda ofiary.

Geje a sprawa polska | Wszyscy jesteśmy gejami

„W Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. Albo nawet dalej. Za murem”. Gdyby powiedział to kibol albo ideolog radiomaryjnej prawicy, można by machnąć ręką. Ale te słowa wygłosił Lech Wałęsa – noblista, ikona Solidarności i globalny symbol pokojowej walki o wolność. Trzeba odpowiedzieć.