„Biała Wdowa” stoi za zamachem w Nairobi?

Wśród zamachowców na centrum handlowe Westgate jest podobno biała kobieta. Brytyjskie media twierdzą, że jest nią 29-letnia Samatha Lewthwaite, żona zamachowcy-samobójcy z londyńskiego metra w 2005 r. Ma być kluczową postacią w trwającym od soboty ataku.

Kobiety z sowieckich garnizonów | Damskie wojsko

W jednostkach było pełno kobiet: mundurowe, pracownice najemne, żony oficerów. Jedne służyły, inne pracowały, jeszcze inne mieszkały z rodzinami. 20 lat po tym, jak z Polski wycofano sowieckie wojska, opowiadają o ostatnich latach za bramami garnizonów.

Jak zmieniał zdanie Jarosław Gowin

Walczący o przywództwo w PO lider jej konserwatywnego skrzydła atakuje Donalda Tuska za niekonsekwencję. Sprawdziliśmy, czy Jarosław Gowin zawsze był wierny swoim poglądom. Wychodzi na to, że nie za bardzo.

Książkowa dywersja CIA | Zimna wojna na pióra

Amerykanie od 1957 r. wytrwale rozwijali program wysyłania książek za żelazną kurtynę. Zakupiono z budżetu federalnego i przekazano ogółem 10 mln publikacji, w tym 4 mln do Polski – przy wielkim zaangażowaniu emigrantów. Kto stał za tymi podarunkami?

Ryzyko niskiej inflacji | Marzenie o inflacji

Jeszcze niedawno martwiliśmy się dość wysokim wzrostem cen. A tymczasem w ciągu paru miesięcy, bez żadnych fanfar i akcji, roczna inflacja spadła z 4 do 0,8 proc. I znowu nas zaczyna martwić – tym razem dlatego, że za niska.